Identyfikacja wizualna w social media cz.1 – Zdjęcie profilowe

To pierwszy wpis z cyklu „Identyfikacja wizualna w social media”, który pomoże Ci stworzyć spójny wizerunek w mediach społecznościowych.

Przyjrzymy się trzem elementom, które możesz spersonalizować na swoich profilach.

Chcesz się pozbyć wizualnego chaosu i czujesz, że Twoje konta w social media mogłyby wyglądać lepiej, równie wspaniale jak np. Twoja strona? Jeśli tak, to zaczynamy 😉 Na pierwszy ogień idzie…

Zdjęcie profilowe

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o zdjęcie profilowe na Twoich kanałach:

  • Zdecyduj się na jedno zdjęcie profilowe i ustaw je dla wszystkich swoich kanałów.
  • Logo czy zdjęcie twarzy? To zależy. Jeśli stawiasz na personal branding i mówiąc w skrócie, jesteś twarzą swojej marki, to zdecydowanie wybierz zdjęcie twarzy. W każdym innym przypadku używaj logo firmy.
  • Przygotuj zdjęcie profilowe w formacie kwadratu w rozmiarze 800 x 800px. Dzięki temu nie będzie potrzeby dodatkowego kadrowania przy wgrywaniu na poszczególne serwisy.
  • Jeśli masz logo w kilku wariantach, wybierz to, które najlepiej wpisze się w kwadrat i będzie czytelne w małym rozmiarze. Podobnie ze zdjęciem — w zdecydowanej większości przypadków lepiej, jeśli w kadrze widać głowę i ramiona, a nie całą sylwetkę. Świetnie sprawdzają się też zdjęcia nawiązujące kolorystyką do barw związanych z Twoją identyfikacją wizualną.
Powyżej kilka przykładów instagramowych zdjęć profilowych spójnych kolorystycznie z identyfikacją wizualną marki oraz wariantem logo dopasowanym do formatu: @jklosinski, @natgeo, @paniswojegoczasu_official, @cocacola, @wild.rocks
  • Zostaw trochę przestrzeni i upewnij się, że zdjęcie będzie wyglądało dobrze również w formacie koła. Jeśli używasz logo, umieść je na środku na jednolitym tle i zostaw marginesy wokół. W przypadku zdjęcia twarzy dobrze wykadrować je w ten sposób, aby wokół głowy było trochę przestrzeni.
  • WAŻNE: Zachowaj proporcje – nigdy nie rozciągaj logo tylko w górę lub tylko w bok, aby dopasować je do kwadratu.

A teraz przeanalizuj swoje zdjęcie profilowe biorąc pod uwagę powyższe punkty. Jeśli widzisz, że potrzebuje zmiany — zajmij się nim 😉 A już w następnym wpisie z cyklu “Identyfikacja wizualna w social media” omówimy kolejny element.

Znasz kogoś, kto prowadzi swoją działalność i ta wiedza może mu się przydać? Podziel się z nim lub nią tym postem 😉

Kiedy wdrożysz już zmiany, pora na kolejny krok. Przeczytaj drugi wpis z cyklu.

A w wolnej chwili zajrzyj na mój Instagram 😉

Posted in Dobre praktyki