Identyfikacja wizualna w social media cz.2 – Zdjęcie w tle

To drugi wpis z cyklu „Identyfikacja wizualna w social media”, który pomoże Ci stworzyć spójny wizerunek w mediach społecznościowych.

Umknął Ci pierwszy wpis z cyklu? Przeczytaj go tutaj.

Dziś przyjrzymy się kolejnemu elementowi, które możesz spersonalizować na swoich profilach, a jest nim…

Zdjęcie w tle

Możesz spersonalizować zdjęcie w tle praktycznie we wszystkich najpopularniejszych kanałach społecznościowych poza Instagramem.

Zdjęcie w tle działa bardzo podobnie do nagłówka strony internetowej – daje szybki podgląd tego, co oferujemy oraz zachęca atrakcyjnym wyglądem. Oczywiście pod warunkiem, że jest dobrze zrobione 😉

Przygotowałam dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o zdjęcie w tle na Twoich kanałach:

  • Zaprojektuj grafikę tak, aby poza atrakcyjnym wyglądem i spójnością z identyfikacją wizualną marki, sugerowała użytkownikom, co znajdą na twoim kanale.
  • W przeciwieństwie do zdjęcia profilowego, zdjęcia w tle mają różne proporcje dla różnych portali. Najlepiej jest przygotować pliki w pożądanych wymiarach dla każdego z portali osobno (ten sam projekt, dostosowany do szerszych i węższych formatów). Zawsze przed wgraniem nowego zdjęcia w tle sprawdź, jakie są aktualne preferowane wymiary grafiki.
  • Ustaw to samo zdjęcie w tle dla wszystkich profili swojej marki w social media, jeśli na wszystkich komunikujesz się w podobny sposób i oferujesz to samo.
  • Jeśli na każdym z kanałów skupiasz się na czym innym, możesz dostosować zdjęcie w tle do każdego z nich. Zadbaj tylko o to, żeby wszystkie były graficznie spójne i zawierały najbardziej charakterystyczne elementy Twojej identyfikacji wizualnej (kolory, kroje pisma, styl grafik).
  • Możesz też wykorzystać zdjęcie w tle do promowania nowego produktu lub usługi, tworząc nową grafikę na ten okres. W tym przypadku również pamiętaj o zawarciu w niej najbardziej charakterystycznych elementów Twojej identyfikacji wizualne.
  • Sprawdź, jak Twoje zdjęcie w tle będzie się prezentowało na smartfonie. Niektóre portale obcinają boki zdjęcia dla wersji mobilnej. Zwróć uwagę na to, aby istotne elementy, takie jak np. tekst, nie zostały obcięte i były odpowiednio duże, aby zachować czytelność na małych ekranach.
  • Wpisz w Google „aktualne wymiary grafik dla social media”, a łatwo znajdziesz zestawienie aktualnych wymiarów grafik dla popularnych portali.
ilustracja wymiarów zdjęcia w tle dla social media
Zalecane wymiary zdjęcia w tle dla popularnych kanałów społecznościowych podane w pikselach.

A teraz przeanalizuj swoje zdjęcie w tle biorąc pod uwagę powyższe punkty. Jeśli widzisz, że potrzebuje zmiany — zajmij się nim 😉 A już w następnym wpisie z cyklu “Identyfikacja wizualna w social media” omówimy kolejny element.

Znasz kogoś, kto prowadzi swoją działalność i ta wiedza może mu się przydać? Podziel się z nim lub nią tym postem 😉

A w wolnej chwili zajrzyj na mój Instagram 😉

Posted in Dobre praktyki