Zmiany, zmiany, zmiany

W listopadzie 2020 podjęłam nowe wyzwanie zawodowe i zmieniło się naprawdę wiele. Wiele było też powodów tej zmiany, ale o tym może opowiem kiedy indziej 😉 W każdym razie w wyniku tej zmiany praktycznie wstrzymałam moją działalność na blogu i w social media. Kilkukrotnie przymierzałam się do powrotu i to już chyba ten moment (a przynajmniej mam taką nadzieję 😉 ). Co to oznacza dla bloga?

UI designer na pełen etat

Moje życie zawodowe wygląda teraz zupełnie inaczej. Pracuję jako UI/UX designer na tzw. pełen etat. Projektuję interfejsy graficzne i doświadczenie użytkownika – głównie dla aplikacji mobilnych i webowych. Nie tworzę obecnie identyfikacji wizualnych i nie współpracuję z klientami indywidualnymi. Wyszło na to, że ani blog, ani profile w social mediach, związane z moją działalnością, nie są mi już potrzebne…

Co dalej z blogiem?

A jednak… Zdecydowałam, że dalej chcę prowadzić bloga i Insta. Lubiłam to robić, a poza tym dzielenie się wiedzą, też uważam za fajne i wartościowe. W związku z moim wielkim powrotem 😉 zastanawiałam się jakie treści chcę publikować, teraz kiedy nie prowadzę już firmy i nie przyjmuję nowych zleceń.

Na pewno dalej będę pisać o projektowaniu i dobrym UX. W końcu dalej się tym zajmuję. Będą więc porady, dla prowadzących biznesy, w zakresie poprawiania komunikacji wizualnej i UX w swoich kanałach i produktach. Skupimy się zatem bardziej na doświadczeniu użytkownika, czyli ułatwianiu życia użytkownikom/klientom Waszych produktów i usług. Obiecuję, że to zaowocuje 🙂

Przedsmakiem takich treści jest poprzedni post User experience czy konwersja, co jest ważniejsze dla Twojej strony?

To na razie tyle w kwestii zmian na blogu. Reszta pewnie wyjdzie w praniu.

Zmiany w social media

Więcej zmieni się pewnie na moim profilu na Instagramie (kto jeszcze nie zna, to zapraszam na @karolinakaracom ;)). Poza projektowaniem są jeszcze dwa obszary twórcze, którymi więcej się teraz zajmuję i one mogą się pojawić właśnie na Instagramie.

Znasz kogoś, kto prowadzi swoją działalność i ta wiedza może mu się przydać? Podziel się z nim lub nią tym postem 😉

Posted in Freelance, Studio