Jak przygotować pliki dla projektanta – wskazówki dla lepszej współpracy

Nareszcie udało Ci się znaleźć świetnego projektanta i rozpoczynacie współpracę. No właśnie, współpracę – oznacza to, że zanim otrzymasz gotowy projekt osoba, która go wykona, również będzie potrzebowała od Ciebie kilku rzeczy, np. tekstów, zdjęć, logo lub dodatkowych informacji. Dowiedz się jak przygotować pliki dla projektanta. Może się wydawać, że to nic trudnego, jest jednak kilka rzeczy, o których na początku możesz nie wiedzieć, a których znajomość przeniesie Waszą współpracę na wyższy poziom i pozwoli uniknąć wielu nieporozumień.

CZYTAJ DALEJ „Jak przygotować pliki dla projektanta – wskazówki dla lepszej współpracy”

Skok na głęboką wodę – zlecenie zagraniczne freelancera cz.2

Było już o tym, jak zacząć poszukiwania klientów za granicą za pośrednictwem serwisu Upwork, teraz pora na szczegóły oraz plusy i minusy takiego rozwiązania. Jeśli nie czytałeś poprzedniego wpisu lub chcesz go sobie przypomnieć, znajdziesz go tutaj.

CZYTAJ DALEJ „Skok na głęboką wodę – zlecenie zagraniczne freelancera cz.2”

Skok na głęboką wodę – zlecenie zagraniczne freelancera cz.1

Współpraca z klientem z pozycji freelancera może nasuwać wiele obaw. Tym bardziej jeśli będzie to klient z innego kraju. Jak zdobyć pierwsze zlecenie zagraniczne freelancera? Jak się porozumieć? Dochodzi bariera językowa i przeświadczenie, że osoba oddalona od nas o kilka tysięcy kilometrów, której nigdy fizycznie nie spotkamy, nie będzie chciała zapłacić za zlecenie. Kontakt się urwie i szukaj wiatru w polu. 

W praktyce na szczęście okazuje się, że wcale nie jest tak źle…

CZYTAJ DALEJ „Skok na głęboką wodę – zlecenie zagraniczne freelancera cz.1”