koszmarki-cover

Wizualne koszmarki, czyli co odstrasza ludzi od Twojego biznesu

„Wygląd nie ma znaczenia, dobry produkt obroni się sam”. Niestety jeszcze często to słyszę… 

Serio? Też chętnie wchodzisz do lokalu, kiedy widzisz obskurną witrynę i myślisz sobie „O, tu na pewno oferują wysokiej jakości produkty, za które chętnie zapłacę”, czy może raczej wejdziesz tam tylko, kiedy jakość nie gra roli, ale niech będzie chociaż tanio?

Bardzo wątpię, że czytasz tego bloga, jeśli jedynym atutem Twojego biznesu mają być niskie ceny, dlatego założę, że nie chcesz być właścicielem takiego lokalu 😉

CZYTAJ DALEJ →

Posted in Dobre praktyki

Jakich plików spodziewać się po zakończeniu projektu

Jakich plików spodziewać się po zakończeniu projektu

Obecnie nie tylko wiele działań marketingowych wykonujesz w internecie, ale masz również swobodę współpracy z ludźmi z różnych miast, krajów i kontynentów – właśnie przez internet. To znacznie zwiększa możliwości wyboru także, jeśli chodzi o wybór najlepszego projektanta do realizacji Twojego projektu. Rezultaty takiej współpracy będą miały postać elektroniczną, naturalne jest więc, że zastanawiasz się jakich plików spodziewać się po zakończeniu projektu.

CZYTAJ DALEJ →

Posted in Dobre praktyki, Współpraca z projektantem

wizytówki

Jak wygląda proces realizacji projektu na przykładzie – Case Study

Powiedzmy, że tworzysz markę odzieżową i potrzebujesz projektu logo. Znajdujesz osobę/firmę zajmującą się projektowaniem graficznym ze świetnym portfolio, które przypadło ci do gustu, lub kogoś z polecenia. Nawiązujesz kontakt, mówisz, że potrzebujesz logo dla swojej nowej marki odzieżowej i pytasz, ile to będzie kosztowało. Dostajesz wiadomość zwrotną, że tyle i tyle, a czas realizacji to, powiedzmy, 5 dni roboczych. Zgadzasz się i 5 dni później otrzymujesz gotowy projekt logo. Proste, prawda?

CZYTAJ DALEJ →

Posted in Dobre praktyki, Współpraca z projektantem

cover-3

Moje nawyki i narzędzia w pracy na freelansie

Praca na własny rachunek daje wiele satysfakcji i swobody, ale wymaga też dobrej organizacji i samodyscypliny. O tym, jak będzie ona wyglądała, decyduje sam freelancer – każdy ma więc swój własny system. Mój bardzo się zmienił od czasu, kiedy zaczynałam. W poniższym artykule poznasz moje nawyki i narzędzia w pracy na freelansie.

CZYTAJ DALEJ →

Posted in Freelance

logo-to-tylko-ozdoba

Logo to tylko ozdoba. Nie potrzebuję logo.

Przekuwanie swoich pasji i umiejętności na własny biznes to coś, do czego często się teraz zachęca i sporo osób faktycznie się na to decyduje. Bardzo mnie to cieszy.  Obserwuję kilka osób i grup wsparcia pomagających zacząć, a następnie rozwinąć taki biznes. Bardzo dużo mówi się tam o rozpoczęciu działania już teraz i odpuszczaniu rzeczy nieistotnych, które nas przed tym działaniem hamują. Racja, niestety w rozwinięciu tego tematu często natrafiam na bzdurne stwierdzenia obok których, trudno przejść obojętnie. Jedno z nich to takie, że logo to tylko ozdoba i generalnie cała sfera wizualna biznesu to tylko mały dodatek, który spokojnie można sobie odpuścić.

CZYTAJ DALEJ →

Posted in Dobre praktyki

Przewodnik jak stworzyc brief

Jak napisać dobry brief – podstawę do zlecenia projektu

W poprzednim wpisie, kiedy mówiłam o tym, jak poprawnie przygotować pliki dla projektanta, jednym z punktów było dostarczenie dobrego briefu (wytycznych projektu) przed rozpoczęciem współpracy. No dobra, łatwo powiedzieć, ale jak napisać dobry brief?

To zadanie nie jest takie proste, ale zdecydowanie warte zachodu. Aby Ci je ułatwić, przygotowałam bezpłatny przewodnik “Jak stworzyć brief” w formie pliku PDF.

CZYTAJ DALEJ →

Posted in Dobre praktyki, Współpraca z projektantem

jak-przygotowac-pliki-dla-projektanta

Jak przygotować pliki dla projektanta – wskazówki dla lepszej współpracy

Nareszcie udało Ci się znaleźć świetnego projektanta i rozpoczynacie współpracę. No właśnie, współpracę – oznacza to, że zanim otrzymasz gotowy projekt osoba, która go wykona, również będzie potrzebowała od Ciebie kilku rzeczy, np. tekstów, zdjęć, logo lub dodatkowych informacji. Dowiedz się jak przygotować pliki dla projektanta. Może się wydawać, że to nic trudnego, jest jednak kilka rzeczy, o których na początku możesz nie wiedzieć, a których znajomość przeniesie Waszą współpracę na wyższy poziom i pozwoli uniknąć wielu nieporozumień.

CZYTAJ DALEJ →

Posted in Dobre praktyki, Współpraca z projektantem

mapa swiata - zlecenie zagraniczne freelancera

Skok na głęboką wodę – zlecenie zagraniczne freelancera cz.1

Współpraca z klientem z pozycji freelancera może nasuwać wiele obaw. Tym bardziej jeśli będzie to klient z innego kraju. Jak zdobyć pierwsze zlecenie zagraniczne freelancera? Jak się porozumieć? Dochodzi bariera językowa i przeświadczenie, że osoba oddalona od nas o kilka tysięcy kilometrów, której nigdy fizycznie nie spotkamy, nie będzie chciała zapłacić za zlecenie. Kontakt się urwie i szukaj wiatru w polu. 

W praktyce na szczęście okazuje się, że wcale nie jest tak źle…

CZYTAJ DALEJ →

Posted in Freelance, Współpraca międzynarodowa